2019 Ocak Taşeron İşçi Toplu Sözleşme İkramiyesi

2019 Ocak Taşeron İşçi Toplu Sözleşme İkramiyesi

Taşeron işçi iken kamu kurumlarında kadroya geçen işçilere ödenecek olan toplu sözleşme ikramiylerine ilişkin düzenlemeye göre 2019 Ocak ayında işçilere 5 günlük toplu sözleşme ikramiyesi ödenecek.

696 sayılı KHK ile kamuda kadrolu işçi olarak ataması yapılan işçilere yapılacak mali ödemelere ilişkin olarak Çalışma Bakanlığınca yayımlanan 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23. Maddesi Uyarınca İdarelerce Sürekli İşçi Kadrolarına Geçirilen İşçilerin Ücret İle Diğer Mali Ve Sosyal Haklarının Belirlenmesinde Esas Alınacak Toplu İş Sözleşmesi Hükümleri’ nin İkramiye başlıklı bölümünde “İşçilere Ocak ve Temmuz aylarında 5’er günlük olmak üzere yılda toplam 10 günlük (5×2=10) ücretleri tutarında ikramiye ödenir. Bu ödeme, işçinin çalıştığı sürenin bir yıldan az olması durumunda çalışma süresi ile orantılı olarak ödenir. ” hükmü yer almaktadır.İlgili hüküm gereğince Kamu kurumlarında sürekli işçi kadrolarına atanan taşeron işçiler 2019 Ocak Ayında 5 gün toplu sözleşme ikramiyesi alacaklar.

2019 Ocak ayında toplu sözleşme ikramiye alacak olan taşerondan kadroya geçen işçilere yine 2019 ocak ayı içinde 13 günlük ilave tediye ödemesi yapılacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

2019 Ocak Taşeron İşçi Toplu Sözleşme İkramiyesi” için bir yorum

  1. 696 khk ile taşerondan kadroya geçenler olarak eski işçilerle aynı haklara sahip olmak için 2019 KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla