2019 Taşeron İşçi Toplu Sözleşme İkramiye Ödenme Zamanı

2019 Taşeron İşçi Toplu Sözleşme İkramiye Ödenme Zamanı

696 sayılı KHK ye göre kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi kadrolarına atanan kişilere ödenecek olan toplu sözleşme ikramiyesi ödenme tarihleri 375 sayılı KHK nın 24. maddesine istinaden Belediye şirketlerine geçişi yapılan işçiler hakkında Çalışma Bakanlığınca yayımlanan duyuruda yer alan düzenleme aşağıdaki gibidir.
İkramiye:
İşçilere Ocak ve Temmuz aylarında 5’er günlük olmak üzere yılda toplam 10 günlük (5×2=10) ücretleri tutarında ikramiye ödenir. Bu ödeme, işçinin çalıştığı sürenin bir yıldan az olması durumunda çalışma süresi ile orantılı olarak ödenir.
696 sayılı KHK ye göre belediye ve özel idare şirketlerinde  işçi kadrolarına atanan kişilere ödenecek olan toplu sözleşme ikramiyesi ödenme tarihleri 375 sayılı KHK nın 24. maddesine istinaden Belediye şirketlerine geçişi yapılan işçiler hakkında Çalışma Bakanlığınca yayımlanan duyuruda yer alan düzenleme aşağıdaki gibidir.
İkramiye:
İşçilere Ekim ve Nisan aylarında 5’er günlük olmak üzere yılda toplam 10 günlük (5×2=10) ücretleri tutarında ikramiye ödenir. Bu ödeme, işçinin çalıştığı sürenin bir yıldan az olması durumunda çalışma süresi ile orantılı olarak ödenir.

İlgili Yazılar

Leave a Comment