4/B’li çalışanlar unvanlarını istiyor

Yeni yasama yılının başlaması ile birlikte 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) mağduru 4/B’liler, diğer 4/B’liler ile eşit şartlarda çalışabilmek için hükümetin atacağı adımları beklerken İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, 4/B’lilerin 4/A statüsüne geçirilmesi için TBMM’ye kanun teklifini sundu.

Mevcut şartlar içerisinde 696 sayılı KHK mağduru 4/B’lilerin 4/A kadrosuna alınmaları büyük bir hak kaybına neden oldu. İsmail Koncuk’un iki hafta önce TBMM’ye sunduğu Devlet Memurları Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nde mevcut 4/B statüsü ile kamuda çalışanların aynı unvanları ile 4/A statüsüne geçirilmesini hedefliyor. 4/C’den 4/B’ye geçirilirken unvanlarını, diplomalarını kenarda bırakmak zorunda kalan 21 bin 696 sayılı KHK mağdurları, verilen kanun teklifi ile 4/A statüsüne geçirilirlerse hak ettikleri unvanlarını sonsuza kadar kaybetmekten korkuyor.

 

 

4-bli-calisanlar-unvanlarini-istiyor.jpg?

696 sayılı KHK mağdurlarından S.Ö., “Mühendis, tekniker, teknisyen ve memurluk görevlerini yaptığımız halde bizi aynı unvanlar ile 4/B statüsüne almadılar. Mevcut şartlarda 4/A kadrosuna geçmek, bizlere ekonomik anlamda bir katkı sağlamayacak. Hazırlanacak kanun tekliflerinde, mağduriyetin ortadan kalkması için 696 sayılı KHK mağduru 4/B’liler yani bizler için ayrı bir paragraf açılmasını istiyoruz. Unvan, kıdem ücreti, zorunlu emeklilik ve ek ödeme oranlarında önce mevcut 4/B’lilerle, sonra da talep edilen 4/A kadrosunda çalışan personellerle eşitlik sağlanmalıdır” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla