AK Parti’den ‘idam’ açıklaması

AK Partili Ünal gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ünal, “Cinsel istismar yasaları ile ilgili düzenlemeler birinci önceliğimiz olacak. Bu konudaki hassasiyetimiz biliniyor. Çocuklarımızı korumak için gereken düzenlemeler yapılacak” dedi. Ünal, erken seçimin gündemlerinde olmadığını söyledi.

Ünal, cinsel istismar ile ilgili, “Avrupa’da her bir dakika bir çocuk kayıp oluyor. Ve maalesef bu çocuklar mülteci çocuklar ile ilgili…  Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Özellikle çocuklara dönük istismarla ilgili önümüzdeki dönem Meclis’e büyük sorumluluk düşüyor. İdam hadımlaştırma bütün bunlar cezai tedbirler olarak düşünülen tedbirlerdir. Onun öncesinde eğitim kurumlarında alınması gereken yeni önlemler ve yeni düzenlemeler var. Ve tabiki çocuklarımızı korumak için gerekli diğer önemler de alınacaktır. ” dedi.

Ünal’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“ALAATTİN ÇAKICI’NIN BASINA TEHDİTLERİ KABUL EDİLEMEZ”

Bahçeli’nin başsavcının görevden alınması ile ilgili açıklaması ve Alaattin Çakıcı konusu – “Bahçeli bir siyasetçi olarak bunun kendi siyasi düşüncesi olduğunu, takdire ait olduğunu sosyal medyasından açıkladı. Bahçeli, hiçbir zaman siyasi tavır içine girmedi. Alaattin Çakıcı konusunda basına yönelik tehditlerin kabul edilemez olduğunu söyledik. Bu sözlerin ait olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyledik. Böyle bir konu varsa yargının üstüne düşeceğini söyledik. Basın özgürlüğü, ifade konusunda her zaman destekte bulunuyoruz. Ama basın hakkının, ifade özgürlüğünün de teröre kapı aralayamayacağını söylüyoruz. Biz buna izin vermeyiz. İfade ve basın özgürlüğüne yönelik açıktan tehdit etmesine AK Parti rıza göstermez. 2001 yılında AK Parti’nin doğum nedeni, yasaklar ve özgürlüklerdir.”

“HER SİYASİ PARTİ ADAYINI GÖSTERECEKTİR”

TBMM Başkanlığı konusu – “Her siyasi parti kendi grubu ile adayını gösterecektir. Biz de adayımızı belirleme konusunda çalışıyoruz. Vekiller yemin ettikten sonra Meclis grubumuzu toplayarak istişare edeceğiz. Bu istişare konusunda kamuoyu ile bunu paylaşacağız.”

İlgili Yazılar

Leave a Comment