Ali Yalçın: Öğretmenlerin Daha Öncelikli Sorunları Var

İşte o açıklamalar:

Biz yıllardır 12 Eylül atığı, Kenan Evren bakiyesi “Kamuda Kılık Kıyafet Yönetmeliği” çağdışı diye “Sivil İtaatsizlik” yapıyoruz. İstiyoruz ki yönetmelik; günün şartlarına,insan onuruna,çalışanların iradesine uygun olsun.

Demirperde ülkelerinde de kalkıyor dayatmalar. Yıllarca üniversite önlerinde öğrenciler turnikelere sıkıştırıldı kılık kıyafet saplantısından.Kamuda kadınlar “Kamusal Alan” yalanından çektiler İnsanları tanıyan devlet değil tanımlayan devlet açmazından çok çektik.

Seçme hakkını 1938’de ama seçilmeyi 2013’te aldı kadınlar istiyoruz ki devlet tehdit etmesin,teşvik etsin.  İstiyoruz ki irademize ipotek konulmasın,saygı duyulsun. Kamu görevlileri olarak bize ne giyeceğini bilemeyen öz yeterlilikleri gelişmemiş embesil muamelesi yapılmasın.

Devlet herkesi haki yeşili görme saplantısından çıksın İBB İSKİ’de 1994’ten beri sorun olmayan saç-sakal bugün sorun oluyorsa burda kişilere göre muamele var demektir.

Özgürlükler kişilere göre olmaz. Özgürlükler kıl ipine bağlı olmaz.

Özgürlükler teminat altında alınmalı. Sivil itaatsizliğimiz karşılığını bulmalı Eğitim çalışanlarının ve çalışanlar içerisinde öğretmenlerin öncelikli sorunları var.

Öncelik: ”Öğretmenlik Meslek Kanunu” ve “Şiddeti Önleyecek Yasal Düzenleme” 24 Kasım’a vaatle değil icraatla girilsin istiyoruz. Bir an önce beklentiler karşılanmalıdır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla