AÖF, Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Duyurusu Yayımlandı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF 2018-2019 Bahar dönemi kayıt yenileme duyurusu yapıldı. Kayıt yenileme haftası 28 Ocak- 1 Şubat 2019 tarihlerinde olacak. 23 Ocak 2019 tarihinden itibaren “Örgün Öğrenci Sistemi (ANASİS internet sistemi)” girerek yatırması gereken katkı payını veya öğrenim ücretini öğrenebilecek ve belirtilen tutarı Ziraat Bankası aracılığıyla yatıracaktır.

AÖF Bahar dönemi kayıt yenileme ücretini yatırmayan öğrenci kayıt yenileme sistemine giriş yapamayacaktır. Herhangi bir sebeple ücret ödemeyecek öğrenciler (normal öğrenim süresi içindeki I. öğretim önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri, diğer geçerli sebeplerden dolayı ücret yatırmayacak olan öğrenciler vb.) bankaya para yatırmadan sisteme girebileceklerdir.

2018‒2019 Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme Esasları; Anadolu Üniversitesinde 2018-2019 öğretim yılı bahar yarıyılı kayıt işlemleri 18 Ağustos 2016 tarih ve 6/9 sayılı kararıyla kabul edilen “Anadolu Üniversitesi Akademik Danışmanlık Yönergesi” kapsamında gerçekleştirilecektir. Bu Yönergeye göre Anadolu Üniversitesine kayıt yaptıran tüm öğrencilere, danışmanlık yapmak üzere bir öğretim elemanı ataması yapılmaktadır.

Akademik danışman öğrenciliğe başlangıçtan öğrencilik süresinin bitimine kadar başta akademik konular olmak üzere öğrencilere gereksinim duydukları her konuda danışmanlık hizmeti sunmakta; özellikle ders seçme ve kayıt yenileme süreçlerinde yardımcı olmaktadır.

Anadolu Üniversitesi’nde 2018-2019 öğretim yılı bahar yarıyılı kayıt yenileme işlemleri “Kayıt Yenileme Haftası” olan 28 Ocak-01 Şubat 2019 tarihleri arasında aşağıda belirtilen gün ve 00.15 – 23.59 saatleri arasında Örgün Öğrenci Sistemi (ANASİS) üzerinden yapılacaktır.

Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı öğrencileri hariç; lisans öğrencileri için kayıt yenileme ve/veya ders seçim günleri;

8. yarıyıl ve üstü öğrenciler 28-29 Ocak 2019 Pazartesi – Salı, 6. yarıyıl ve üstü öğrenciler 30 Ocak 2019 Çarşamba, 4. yarıyıl ve üstü öğrenciler 31 Ocak 2019 Perşembe, 2. yarıyıl ve üstü öğrenciler 1 Şubat 2019 Cuma tarihlerinde olacak.

Eczacılık Fakültesinin 10. yarıyıl ve üstü öğrencileri 28 Ocak 2019 Pazartesi; 8. yarıyıl ve üstü öğrencileri 29 Ocak 2019 Salı; diğer öğrencileri ise yukarıdaki sıralamaya tabidir.

Önlisans programlarında kayıt yenileme, “Kayıt Yenileme Haftası” süresince ilgili birim tarafından belirlenen ve ilan edilen programa göre yapılacaktır.

Enstitülerde kayıt yenileme ve ders seçim işlemleri, “Kayıt Yenileme Haftası” süresince yapılacaktır.

Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı öğrencileri; “ANASİS” sistemine girerek “Öğrenci İşlemleri” menüsünün altındaki “Kayıt İşlemleri” ilgili periyot seçeneğini kullanarak veya ilgili birimin öğrenci işleri aracılığıyla kaydını yeniletmek zorundadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla