Aylıksız İzinde Olan Memurlar, Görevde Yükselme Sınavına Katılabilir mi?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmeliğin Duyuru ve Başvuru Başlıklı 9. maddesinde “Görevde yükselme suretiyle atama yapılacak kadro veya pozisyonlar yazılı sınavlardan önce duyurulur. İlan edilen kadro veya pozisyonlar için belirlenen başvuru tarihinin son günü itibarıyla aranan nitelikleri taşıyan personel, başvuru şartlarını taşıdığı farklı unvanlı kadro veya pozisyonlardan sadece biri için duyuruda belirtilen şekilde başvuruda bulunabilir. Aylıksız izinde bulunanlar dâhil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanların da sınava katılmaları mümkündür.” hükmüne yer verilmiştir.

Aylıksız izinde veya çeşitli mevzuat hükümlerine göre izinde olanların izinli oldukları dönemde görevde yükselme sınavlarına katılmalarına herhangi bir engel bulunmamaktadır.

İlgili Yazılar

Leave a Comment