Çocuklara cinsel saldırılarla ilgili önemli açıklama

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantı 5 saat sürdü. Hükümet Sözcüsü Bozdağ toplantı sonrası açıklama yaptı.

Bozdağ’ın konuşmasından satırbaşları:

ÇOCUKLARA CİNSEL SALDIRI

Çocuklarımızın her biri bize emanettir. Her Türlü suça ve ahlaksızlığa karşı çocuklarımızı korumak hepimizin vazifesidir. Çocuklarıma dönük cinsel istismar suçu başta olmakla birlikte bunu tamamıyla ortadan kaldırmak sadece hükümetin çalışmasıyla yapılacak bir şey değil. Ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle mücadele etmeliyiz. Hükümetimiz bünyesinde bir komisyon oluşturuldu. Cezalar artırılacak.

Bu konuda duyarlılığı birlikte artırmalıyız. Sadece cezalar ile bu meseleyi halledemeyeceğimizi hepimizin bilmesi gerek. Tabi en ağır cezalar verilecektir. Bu işin bir boyutu yani çocuklarımızın istismar edildikten sonra bir caydırıcı boyutu var. Burada sorumluluk 80 milyon insanın tamamına aittir. Birlikte mücadele etmeliyiz.

ZEYTİN DALI HAREKATI

Zeytin Dalı harekatı başladığı gün nasıl bir hedefle başladıysa aynı hedef doğrultusunda başarılı şekilde devam etmektedir. 1651 terörist etkisiz hale getirildi.

FELAKETE YOL AÇAR

Suriye Resmi Haber Ajansı Suriye rejimine dair bazı güçlerin Afrin’e gireceğine dair haber geçtiyse de bu resmi kaynaklar tarafından doğrulanmamıştır.

Rejimin Afrin’e asker göndermesi felakete yol açar. Putin ile yapılan görüşme) Rusya ile Türkiye’nin harekat başlamadan önce Afrin’e bakışı neyse şu an da o dur. 16 Mart’ta üçlü dışişleri bakanları toplantısı yapılacaktır.

MENBİÇ KONUSU

Tillerson Türkiye’de idi. Detaylı görüşmeler yapıldı. Münbiç, Fırat’ın doğusu başta olmak üzere bütün konular masada müzakere edildi. FETÖ ve adli konular ele alındı ve şöyle bir karar çıktı. 3 ayrı mekanizma oluşturulacak biri Suriye’yi biri adli konuları bit mekanizma ise Irak’ı konuşacak. Sorunlar tek tek ele alınacak. Bunların ilk toplantısı 14 Mart’ta Washington’da olacak.

Türkiye’de bir üçlü zirve yapılması söz konusu. Bütün bu gelişmeler konuşulacak. İran ve Rusya’nın bazı konulara bakış farklılığı olsa dahi iş birliğini sürdürüyor.

Türkiye’nin kararlılığı nettir. Bölge terör örgütünden arındırılıncaya kadar, sınır boylarında yaşayan vatandaşlarımızı ve ülkemiz tehdit altından kurtarılana kadar harekat devam edecektir.

”PKK BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR”

PKK bir terör örgütüdür. Hem ABD hem de NATO bakımından böyledir. Terör örgütleri isim değiştirerek terör örgütü vasfından kurtulamaz. PKK terör örgütü yaptığı eylemlerle terör örgütü olduğunu dünyaya göstermiştir.

İlgili Yazılar

Leave a Comment