Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 ilin adayını açıkladı

31 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti’nin belediye başkan adayları belli olmaya devam ediyor. AK Parti Grup Toplantısı öncesi partililer Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı güçlü şekilde geçen Mehmet Özhaseki ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı geçen Nihat Zeybekci’yi tebrik ediyor. Hem Mehmet Özhaseki hem de Nihat Zeybekci grup toplantısına eşleriyle birlikte geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü toplantıda 20 ilin başkan adaylarını, İstanbul ve Ankara’nın ise ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacak.

İŞTE AK PARTİ’NİN 20 BÜYÜKŞEHİR VE ŞEHİR İÇİN BAŞKAN ADAYLARI

-Afyonkarahisar: Mehmet Zeybek

-Ankara Büyükşehir Belediyesi: Mehmet Özhaseki

-Balıkesir Büyükşehir Belediyesi: Yücel Yılmaz

-Bingöl: Erdal Arıkan

-Çanakkale: Ayhan Gider

-Çankırı: Hüseyin Boz

-Çorum: Halil İbrahim Aşgın

-Eskişehir Büyükşehir Belediyesi: Burhan Sakallı

-Hatay Büyükşehir Belediyesi: İbrahim Güler

-İzmir Büyükşehir Belediyesi: Nihat Zeybekci

-Karaman: Mahmut Sami Şahin

-Konya Büyükşehir Belediyesi: Uğur İbrahim Altay

-Mardin: Mehmet Vecdi Kahraman

-Muş: Feyat Asya

-Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Ekrem Yüce

-Sivas Büyükşehir Belediyesi: Hilmi Bilgin

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sözlerimin hemen başında İstanbul Sancaktepe’de dün düşen helikopterimizde hayatlarını kaybeden askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Allah milletimizi ve askerimizi her türlü beladan muhafaza etsin.

“HADLERİNİ BİLDİRMEKTE KARARLIYIZ”

Türkiye’nin hem iç siyasette hem de dünyada önemli gelişmeler yaşadığı bir dönemden geçiyoruz. Mahalli seçim hazırlıklarına geçmeden önce kritik bazı hususlar üzerinde durmak istiyorum. Akdeniz’de son dönemdeki arama faaliyetleri nedeniyle sorunlar çıkar çaltışmalarının konusu olmaya başlamıştır. Arkasına Avrupa devletlerini alan Yunanistan ve Gübey Kıbrıs’ın davranışları tehlike kaynağı haline gelmiştir. Ülkemizi 12 mil meselesinde Ege’ye ayak basamaz, Kıbrıs’ta kendi haklarını savunamaz duruma getirme girişimleri beyhudedir. Buna engel olmak isteyenlere hadlerini bildirmekte kararlıyız.”

RUSYA-UKRAYNA GERİLİMİ

Karadeniz’de başka bir gerilim tırmanıyor. Rusya ile Ukrayna arasındaki hadiselerin yeniden alevlenmesinden üzüntü duyuyoruz. İki ülke ile kurduğu işbirliğini geleceğe taşıma niyetinde olan bir ülke olarak Karadeniz’in barış denizi olmasını istiyoruz. Sorunların diyalogla çözülmesi çağrısı yapıyoruz. Rusya ve Ukrayna’yı karşı karşıya değil yan yana görmekten memnuniyet duyarız.

“DEAŞ BALONUNU FIRAT KALKANI PATLATTI”

Suriye konusunda ilkeli duruş sergileyen tek ülke biziz. DEAŞ bahanesiyle Suriye topraklarında herkes çıkar peşinde koşarken biz risk alarak sahaya girdik ve terör örgütüne ağır darbe vurduk. DEAŞ balonunu Fırat Kalkanı Harekatı patlatmıştır. Dev aynasında gösterilen DEAŞ’ın nasıl bir proje olduğu Türkiye’nin sahaya girmesiyle görülmüştür. İslam’ın başındaki en büyük dert olan bu örgütü biz çökertmeye başladık. Suriye’de DEAŞ yoktur, DEAŞ görüntüsü altında ülkeyi karıştırmak için yedekte bekletilen donatılan bir takım küçük çeteler vardır.  Biz Türkiye olarak bu örgütün kalıntılarını tamamen bitirmeyi taahhüt ediyoruz. Kandil’deki terör örgütü elebaşlarının başına ödül koyanlar onların emrindeki teröristlerle her gün iş tutuyor.

“MGK’DA ÖNEMLİ KARARLAR ALACAĞIZ”

MGK toplantımızda bu meseleleri değerlendirip önemli kararlar alacağız. Oyalama taktikleriyle bizi idare edebileceklerini sananlar artık yolun sonuna geldiklerini görecekler. Müttefik olduklarını söyleyenler ilişkilerimizi geleceğe taşımak isteyenler için bu fırsattır. Teröristlerin önünden çekildikleri takdirde yanımızda olduklarını anlayacağız. Aksi takdirde kendi bekamız için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.”

ÖZHASEKİ VE ZEYBEKCİ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

31 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti’nin belediye başkan adayları belli olmaya devam ediyor. AK Parti Grup Toplantısı öncesi partililer Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı güçlü şekilde geçen Mehmet Özhaseki ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı geçen Nihat Zeybekci’yi tebrik etti. Hem Mehmet Özhaseki hem de Nihat Zeybekci grup toplantısına eşleriyle birlikte geldi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla