Eğitim-Sen üyesi rehber öğretmenler nöbet tutmayacak!

Eğitim-Sen üyesi rehber öğretmenler için nöbet tutmama kararı alındı

Eğitim Sen Üyesi Rehber Öğretmenler Nöbet Tutmayacak açıklaması ile kamuoyuna bilgi veren sendika, alınan eylem kararı kapsamında rehber öğretmenlerin nöbet tutmayacağını açıkladı. Eğitim-Sen’in 17.11.2017 tarihli 79 Nolu Nöbet Eylemi sendikal eylem kararı kapsamında Eğitim-Sen üyesi öğretmenler için nöbet tutmama kararı alındı.

REHBER ÖĞRETMENLERE NÖBET GÖREVİ
10 Kasım 2017 tarihinde değişen rehberlik yönetmeliği ile birlikte yeni MEB hizmetleri rehberlik yönetmeliği içerisinde rehber öğretmenlere isteğe bağlı sınav görevi ile zorunlu olarak belleticilik ve nöbet görevi getirildi. Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Türk Eğitim-Sen ve Eğitim Bir-Sen tarafından yönetmelik içerisindeki bazı düzenlemeler yargıya taşınırken yeni rehberlik yönetmeliği içerisinde en çok tepki nöbet görevine verildi diyebiliriz.

EĞİTİM-SEN’DEN NÖBET EYLEM KARARI
Sendika tarafından alınan rehber öğretmenler için nöbet tutmama eylem kararı;

Rehber öğretmenlere nöbet görevi için konuyu yargıya taşıyan Eğitim-Sen rehber öğretmenlerin nöbet tutmaması için de sendikal eylem kararı almış bulunmaktadır. Eğitim-İş sendikasından sonra rehber öğretmenler adına nöbet eylem kararı Eğitim-Sen tarafından alınmış olup, Türk Eğitim-Sen ve Eğitim Bir-Sen tarafından şu ana kadar eylem kararı alınmamıştır.

İlgili Yazılar

Leave a Comment