KYK Kredi ve Burs Başvuruları, e-devlet üzerinde başladı

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvuruları hakkında duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda kredi ve burs başvurularının başladığı açıklandı. Buna göre üniversiteye yeni giren ve eğitimine devam eden öğrenciler burs ya da kredi almak için başvuru yapabilecek.

Kredi ve burs başvuruları ne zaman yapılacak?

Burs ve kredi için başvurular 16 Ekim 2017 tarihi itibariyle başladı. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler başvuru işlemlerini 24 Ekim 2017 tarihine kadar yapabilecek.

 

Kimler kredi ve burs alabilir? Şartlar nelerdir?

KYK tarafından verilen kredi ve burs için yükseköğretim öğrencisi olmak gerekiyor. Önlisans, lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrencileri başvuru yapabilecek. Üniversiteye bu yıl ilk kez kayıt yaptıran öğrencilerin yanı sıra hala bir üniversitede öğrenimine devam eden öğrenciler de başvuru yapabilecek.

 

KYK kredi ve burs başvuru nasıl yapılır?

Başvuru yapmak isteyen üniversite öğrencileri, 24 Ekim saat 23:59’ a kadar işlemlerini tamamlamak zorundadır. Başvurular bu tarihe kadar e-devlet sistemi üzerinden alınacak. Yayınlanan duyuruda öğrencilerin öğrenim bilgilerinin doğruluğunu mutlaka kontrol etmeleri gerektiği belirtildi.

İlgili Yazılar

Leave a Comment