MEB şube müdürlüğü sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 1 Nisan Pazar günü düzenlediği şube müdürlüğü sınav sonuçları bugün açıklandı. Toplam 513 kişinin şube müdürü olarak atanacağı Milli Eğitim Bakanlığı’nda sonuçlar, MEBBİS üzerinden duyuruldu. Peki, MEB şube müdürlüğü sınav sonuçları için itiraz işlemleri nasıl yapılır? İşte, detaylı bilgiler

MEB, sonuç duyurusunu şu ifadelerle gerçekleştirdi;

“Şube Müdürlüğü Yazılı Sınav Sonuçları MEBBİS Kişisel Bilgiler Modülünde, “Şube Müdürlüğü Yazılı Sınav Sonuç Bilgileri” bölümünde yayınlanmıştır.”

Sonuçlar, kişisel şifre ile mebbis.meb.gov.tr adresine giriş yapılıp “Kişisel Bilgiler Modülü”nden öğrenilmektedir.

Sınav sonuçları 27 Nisan 2018 tarihinde http://odsgm.meb.gov.tr ve/veya http://www.meb.gov.tr adresinde ilan edildi. Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyeceği bildirildi.

İTİRAZ NASIL YAPILACAK?

Sınav sonuçları için İtirazlar, 27 Nisan-4 Nisan tarihleri arasında yapılabilecek.

Yazılı sınav sonuçlarına itirazların incelenmesi ve sonuçlarının ilgililerine duyurulması ise 7-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

a) Adaylar; sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise, sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ÖDSGM’ye yapacaklardır.

Şube Müdürlüğü Sınav Sonuç Bilgisi İçin Tıklayınız

İlgili Yazılar

Leave a Comment