Öğretmen adayları, 40 bin atama bekliyor

Şubat ayında öğretmen atamaları yapılmasını talep eden öğretmen adaylarının talebi 40 bin atama. Bunun için sosyal medyada öğretmen adayları, binlerce mesaj paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 97 bin 31 öğretmen açığı olduğunu, 2019 yılında ise 20 bin atama yapılacağını açıklamıştı.

Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK’un sorunlara karşı duyarsız kalmaması, öğretmen adaylarının umutlarını hala taptaze tutuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli vesilelerle yaptığı konuşmalarda eğitim konusunda yol almamız gerektiği yönünde  ifadeleri oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim ve kültür alanlarında eksiklikler oluğunu ve bu alanlara önem ve öncelik verilmesi gerektiğini belirterek, ‘özeleştiri’ yaptı: “Bu konularda hayal ettiğim düzeylere ulaşamamış olmamızdan fevkalade müteessirim. Bu bir özeleştiridir ama gerçektir.”

Eğitimin en önemli yapı taşlarından birisi öğretmendir. Öğretmen ihtiyacı giderilmeden diğer eksiklerden bahsedilmesinin anlamsız olacağını değerlendirmekteyiz.

Bunun için onbinlerce öğretmen adayının sesine kulak vermenin ve öğretmensiz okul bırakmamanın elzem olduğu aşikar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla