ÖĞRETMENLİK DIŞI DEVLET MEMURLUĞUNA ATANMIŞ ÖĞRETMENLER HAKLARINI İSTİYOR

KPSS ile öğretmenlik dışı devlet memurluğuna atanmış öğretmenler, öğretmenliğe geçiş yapmak için yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Her alanda olduğu gibi öğretmenlik mesleğinde de işinin ehli, bu mesleği kendisine gaye edinmiş olmak önemli bir durum. Ancak çeşitli nedenlerle eğitim aldığı alan dışında çalışmak durumunda kalan birçok kamu personeli mevcut. Bu gurubun içerisinde de KPSS ile öğretmenlik dışı devlet memurluğuna atanmış öğretmenler yer almaktadır.

Mezuniyet alanı dışındaki alanlarda istihdam edilen öğretmenler, iş doyumu konusunda sorunlar yaşamaktadır. Ayrıca bu durum,  ülkenin insan kaynağından yeterince verimli yararlanamama problemini ortaya çıkarmaktadır.

Öğretmenlik dışı devlet memurluğuna atanmış öğretmenler, asıl unvanlarına geçirilirse memur öğretmenlerden boşalacak çoğunluğu GİH sınıfı memur kadrolarının olması gereken sahiplerine kalmasıyla “diploma unvanında verimli istihdam” da sağlanabilir.

Biz de Genel İdare Hizmetler sınıfı, yardımcı hizmetler sınıfı vb sınıflarda çalışan kadrolu memur öğretmenlerin görev yerlerinin okullar ve sınıflarda, öğrencilere ders anlatmak olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda bir düzenleme yapılması, eğitim sistemimize katkı sağlayacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

ÖĞRETMENLİK DIŞI DEVLET MEMURLUĞUNA ATANMIŞ ÖĞRETMENLER HAKLARINI İSTİYOR” için 10 yorum

  1. Desteğiniz için çok teşekkür ederiz. Hakkımız olanı alacağız inşallah. Destek olmaya devam edin lütfen

  2. Teşekkür ederiz biz 2012 yılından beri 657 nin 74 maddesi gereği kurumlarası atanma hakkımızı geri istıyoruz. Seneler geçti bakalar değişti ama bu haksızlığa sor veren olmadı

  3. 2012 den memur devam eden kamuda çalışan memur ögretmenkerin mağduriyeti artıkngiderilmelidir.

  4. Sayın siyasiler oy istemete gelirken vatandaşın ihtiyaç ları ve taleplerini de düşünerek yaptığınız çalışmaları düşünerek geliniz..asli mesleğini zi istiyoruz

  5. 2010 da çalınan sorular ardından 2012 ‘de kaldırılan kurumlararasi geçişle de mağduriyetimiz çıkmaza sürüklendi.Hak adalet istiyoruz. Çalınan sorularla elimizden alınan hakkın tekrar verilmesini istiyoruz. Fenbilgisi Öğretmeniyim ben memurlukla ne isim olur.Isletme mezunu insanın yapacağı işi neden ben yapıyorum.

  6. Kesinlikle her memurun yükselmesinin önü açılmalı ve diplomasına göre unvan almalıdır..

  7. Memur öğretmenler sınıflarına ve öğrencilerine bir an önce kavuşmalı. Seçim öncesi Sayın Bakanımızdan müjdeli haber bekliyoruz. Memurlarsitesine destekleri için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla