5 Bin Engelli Memur Alımı, 2018’de Yapılacak

Kırıkkale Belediyesi’nin çalışmaları sonucu hayata geçirilen “Engelsiz Kafe” projesinin açılışına aile ve sosyal politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da katıldı. Engelli kişilerin sosyal ve ekonomik olarak hayatın içinde olmasını sağlayacak olan kafenin açılışında Bakan Kaya açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılından beri engellilerin yanında yer alarak pek çok çalışma yaptığını söyledi.

Her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını vurgulayan Bakan Kaya, engellilerin evlere kapanıp kalmak yerine hem eğitim hem istihdam olarak hayatın içinde olmaları için çalıştıklarını söyledi. Bu kapsamda engelli istihdamında da büyük mesafe kat ettiklerini söyleyen Kaya, kamudaki 5 bin 777 engelli sayısını 15 yılda 50 binin üzerine çıkarttıklarını söyledi. Engelliler için gelen e-KPSS sınavının da bunun için getirildiğini ekledi.

2018’de 5 Bin Engelli Memur Daha Alınacak

Bakan Kaya, engellilere olan desteklerini anlattıktan sonra bir de müjde verdi. 2018 yılında kamuya 5 bin engelli memur alımı yapılacağını ifade etti. Böylece kamuda engelli istihdamı artacak. Engelsiz kafe açılışını yapan Bakan Kaya, bu projeyi geliştiren ve destekleyen yetkililere de teşekkür etti. Engelsiz Kafe’nin işletmeciliği de yine engelli kişilerce yapılacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla